100 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz
Kargo
 
 
Banyonuzu Parlatın, Ferahlatın!

24 Nisan 2018 

 

 

 

Banyonuzu Daha Rahatlatıcı Bir Hale Getirin

 

Sanırım bu yazı daha çok ışıklı ve aydınlık alanlar sevenler için :) Işıl ışıl alanlardan vazgeçemeyen bir ekip olarak, banyolardaki karanlıktan kurtulmanın yolları için bir kaç ipucu vermek istedik.

 

Biliyorsunuz banyolarda, ayna ya da metalik musluk yüzeyleri gibi faktörlerden oluşan yansımalar hep var ama kullanılan renkler ve aydınlatma ile etrafınızı çok daha ferah ve parlak bir hale getirebilirsiniz. Lambalarınızı ya da ampul kullanımınızı değiştirebilirsiniz. Mevcut olanlarla devam etmek isterseniz de, boya rengi, kullanılan tonlar, aksesuarlar ve havlular da durumu çözecektir.

Önce Temellerden Başlayın

 

Değişikliklere başlamadan önce tespit önemli. Önce banyonuzu karanlık tutan etkenleri belirleyin. Perdeler fazla kalın ya da ışık geçirmeyen bir türden mi? Onlar yerine gölgelik gibi bir perde kullanabilirsiniz mesela. Banyonuz kendiliğinden ışık almayan bir noktada ise o zaman duvarların rengi daha önemli bir hale geliyor. Kullanılan havlular, kapı arkasında asılı duran bornoz renkleri banyonuzla ya da birbiri ile uyumlu değil mi? Duvar rengi dışında aydınlatmaya göz atabilirsiniz. Işık size yetecek miktarda olmalı ve lambalar, spotlar istediğiniz dizayna göre seçilmeli.

 

Detayları Canlandırın!

 

Koyu renk duvarlar çoğu zaman çekici ve romantik olabilir ama banyonuz uyandığınızda kendinize ilk geldiğiniz yer. Hatta yatmadan zaman geçirdiğiniz, içinizi kapatmasına izin vermemeniz gereken bir alan. Evinizin her köşesi sizi hayata dair hep motive edici olmalı, enerji ve canlılık vermeli. Bu yüzden koyu renkleri evinizin farklı bölgelerinde kullanmak daha iyi bir seçenek olabilir.


Işık ne kadar etrafa yansırsa ferahlık o kadar artıyor. Bazı renkler de ışığı daha iyi yansıtıyor. Pastel renkler, beyazın tonları, açık kahve-gri arası yine soft kategorisine giren seçimler ışığı yansıtmakta çok başarılı. Bu şekilde etraf da gözünüze daha erişilebilir görünecek. Aradığınızı daha kolay bulabilir, banyonuzla ilgilenmekten keyif alır hale gelebilirsiniz.

 

Hangi Ürünler Hangi Renkler?

  

Banyonuz için en iyi renk nedir diye düşününce, cevap herkes için farklı. Temizlik ve ferahlığın çağrıştırdığı ilk renk beyaz ama sizin hoşunuza gitmiyorsa alternatifleri var tabii. Açık gri, pastel mavi, soluk yeşil, bebek sarı ya da toz pembe akla ilk gelen seçeneklerden.


Mesela havluluğunuz, banyo takımınız beyazsa, havlularınız, bornozunuz biraz daha renkli olabilir. Beyaz bir havluluk içine su yeşili havlularla rahatlatıcı, dekoratif köşeler oluşturabilirsiniz. Uçuş uçuş tonlardansa daha canlı renkler hoşunuza gidiyorsa, sarı, turuncu, mürdüm gibi aksesuarlar ya da havlular kullanabilirsiniz.


Havluluklar aynı zamanda el havlularınızı derli toplu tutarak lavabo etrafındaki kalabalık görüntüyü engelliyor. Hatta banyo takımlarınızla kombinlendiğinde, genel görüntüde bir bütünlük sağlanıyor.


Daha önce ışığı yansıtmaktan bahsettik, bu konuda tamamlayıcı aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Parfüm şişeleri, dekoratif şişeler ve şeffaf aksesuarlar bulundukları yere boyut katarken, ışığı geçirerek istediğiniz görüntüyü elde etmenizi sağlıyor.


Son olarak, vazgeçilmez olan çiçekleri koyacağınız vazoları köşelere yerleştirdiğinizde, cennetten minik birer köşe her anınıza düşmüş gibi oluyor, çünkü çiçekler hep yüzümüzü güldürüp pozitiflik veriyor :)